Kurumsal

Kurumsal

Bizi ve şirket profilimizi yakından tanıyın.

BAŞKAN'IN MESAJI

Şirketlerimiz, değişen koşullara hızla uyum sağlayan, insan odaklı, hoşgörülü, toplumla bütünleşmiş, yeniliğe açık kendi kurumsal kültürünü geliştirirken, ülkemizin gelişimi için de çalışan yapılardır.

Her biri uluslararası rekabette başarılara imza atmış olan şirketlerimiz, kurumsal kişiliklerini geliştirirken aynı zamanda çağdaş uygarlığa, evrensel değerlerin korunmasına ve zenginleşmesine katkıda bulunurlar. Gelecek için atılan her adımda çevre odaklı düşünce tarzının sürdürülebilirliğini sağlarken, aynı zamanda çevreye duyarlılık konusunda her geçen gün yenilenen teknoloji ile tesislerde gerekli önlemler alınmaktadır.

Grubumuzun yıllar boyunca yarattığı ve koruduğu duruş, düşünüş ve davranış birliği bizi diğer şirket ve gruplardan ayıran en önemli özelliktir. Grup şirketleri, başarılı geçmişleriyle önce bölgelerinin sonra da Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almakta ve faaliyet gösterdikleri sektörlerde lider olma vizyonuyla hareket etmektedirler.Doğal taşlar ve metalik madenler üzerine ağırlıklı faaliyet gösteren grup şirketlerimiz, enerji, turizm, inşaat ve orman ürünleri alanlarında da yatırım çalışmalarına devam etmektedir.

Dimer Grup Şirketleri, ileri teknoloji, yüksek kalite ve dinamik insan gücüyle, markalarının değerini küresel ölçekte yükseltmeye devam edecek, yeni yatırımlarıyla geleceğe ve rekabete her zaman hazır olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla.

Raif TÜRK
Dimer Grup Yönetim Kurulu Başkanı

DİMER GRUP HAKKINDA

Dünya’nın binlerce yıllık değeri bereketli topraklarda gizlidir.

Nesilden nesile binlerce yıllık bir tarihe tanıklık eden değerli doğal taşları tam 30 yıldır üretiyor, işliyor ve dönüştürüyoruz.

Günümüzde Dimer Grup, 1000’i aşkın çalışanı ve farklı sektörlerdeki faaliyetleri ile büyümeye devam etmekte olup, Dünya’nın en güçlü firmaları arasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

Dimer Grup, yolculuğumuz 1988 yılında Ocak İşletmeciliği yaparak başlamıştır. Geçmişten günümüze farklı sektörlerde faaliyetlerini yürüten şirketlerimiz 5 kıtada 70’e yakın ülkede hem doğaltaş hemde madencilik sektörlerine yön veren yenilikçi ürünleri ile büyümeye devam etmektedir.

Dimer Mermer, 1997 yılına gelene kadar toplam 30 çalışan ile iki ocak işletmesi ve bir yönetim dairesinden oluşmaktaydı. Diyarbakır’da kurulan fabrikamız ile birlikte çalışan sayımız 400’ü aşmış ve buna bağlı olarak bir çok yeni ocak ve yeni ürün üretilmeye başlanmıştır.

Dimin Madencilik, 2008 yılında 200 çalışanı ile faaliyetlerine başlamıştır. Demir cevheri, bakır ve değerli metal sahaları bulunan şirketimizin faaliyet alanı metal madenciliğidir.Bugün, üretim kapasitesi anlamında 450'yi aşkın çalışanıyla Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Dibaz Bazalt, 2005 yılında 150’ye yakın çalışanı ile Diyarbakır’da kurulmuştur. Bölgemizdeki bazalt taşını son teknoloji makine parkurunda işleyerek ülkemizde ve yurt dışında önemli projelerde kullanıma sunmakta ve Diyarbakır Bazalt Taşını bir markaya dönüştürmeyi kendine misyon edinmiştir.

Difer Enerji, 2012 yılında 50 çalışanı ile çeşitli bölgelerde güneş ve rüzgar enerji santralleri kurma çalışmalarına başlamıştır. Kurulu ve aktif olan santralleriyle milli enerji üretimine önemli katkılar sağlamaktadır.

Dirisa İnşaat, 2016 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Büyük projelere imza atan şirketimiz son olarak Bodrum Yalıkavak'da bulunan D Plaj Evleri projesi ile sektöredeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Diyor Mobilya, 2005 yılında 100'e yakın çalışanı ile Diyarbakır'da kurulmuştur. Modern bir sanayi kuruluşu olarak kereste işleme, kapı / panel mobilya üretimi yapmaktadır.

VİZYONUMUZ


Dimer Grup olarak vizyonumuz müşteri odaklı bir yaklaşımla Türkiye'de ve hizmet verdiğimiz tüm ülkelerde 'lider grup' konumuna erişmektir.

Dimer Grup Şirketleri birlik ve bütünlük, anlayış, mükemmellik, sorumluluk, yaratıcılık gibi unsurları temel alan bir takım değerleri kuruluşundan beri esas almaktadır. Bu değerler tüm grup şirketlerinde alınan her iş kararına rehberlik etmektedir.MİSYONUMUZ


Dimer Grup Şirketleri, yurt içi ve dışındaki müşterilerine katma değeri yüksek, yenilikçi, güvenilir ürünler ve çözümler sunmanın yanında Türkiye’nin küresel hedeflerine marka bilinirliğini artırarak ulaşmaya çalışan bir grup şirketi olma misyonunu benimsemiştir.

DEĞERLERİMİZ

Dimer Grup olarak, 1988’li yıllarda azimle ve inançla başlayıp, birbirinden büyük yatırımlarla bugüne uzanan yolculuğumuzda; faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda ülkemiz için kalıcı ve güçlü değerler yaratmayı amaç edindik. Güvenilir, tutkuyla üretilmiş, kaliteli ürün ve hizmetler sunma çabamızı bugün de büyük bir gururla sürdürüyoruz. Ürün ve hizmetlerimizi tercih eden müşterilerimizin markamıza olan güveninden aldığımız destekle, farklı alanlarda gelişmin yanı sıra; çok çeşitli faaliyet alanlarında yatırımlarımıza devam ediyoruz.

Müşteri deneyimi ve memnuniyetinin öneminin, ticari yaşamın gelecek yüzyılları içinde değişmeyeceğini biliyor; faaliyet alanlarımızdaki her türlü müşteri talep ve beklentilerine hızlı ve eşitlikçi bir yaklaşımla, çözüm odaklı yaklaşıyoruz.

Şirketlerimizde bireyler kadar toplumun bir parçası olduğunun bilinciyle, yaşadığımız toplumda şirket olarak destekçisi olabileceğimiz özel projelerde yer almaya gayret ediyoruz. Eğitime destek için, maddi sıkıntılar nedeniyle okuyamayan çocuklarımıza elimizi uzatıyor, ihtiyaç sahibi çocukların okul masraflarını karşılayarak, onların gelecek kaygılarını ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atıyoruz.